Sprzedaż mieszkania to niełatwe zadanie, dlatego właściciel nieruchomości może skorzystać z doświadczenia pracowników biura nieruchomości, którzy pomogą w przyspieszeniu finalizacji sprzedaży i osiągnięciu dobrej ceny.

Biuro nieruchomości ARKEI

z oddziałem we Włocławku i Poznania specjalizuje się w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami, oferując swoje usługi w zakresie sprzedaży, wynajmu oraz kupna mieszkań, domów i lokali użytkowych.

W dzisiejszych czasach klienci coraz częściej dokonują zakupów przez Internet, dlatego też przygotowanie dobrej oferty sprzedażowej stanowi kluczowy element procesu sprzedaży.

Kupujący decydują się na oglądanie nieruchomości jedynie na podstawie zdjęć zamieszczonych w Internecie, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura nieruchomości, które pomoże w przygotowaniu oferty zgodnej z obecnymi trendami, preferencjami klientów i lokalną konkurencją.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży może pomóc w przyciągnięciu potencjalnych klientów i zwiększeniu szans na sprzedaż po atrakcyjnej cenie.

 Oto kilka kroków, które warto rozważyć:

  1. Posprzątaj mieszkanie – przedstaw mieszkanie w jak najlepszym świetle, a więc upewnij się, że wszystko jest czyste i schludne. Nie chcesz, aby potencjalni kupcy odstraszyli się bałaganem.
  2. Wybierz odpowiednią cenę – zdecyduj się na realistyczną cenę, która będzie przystępna dla potencjalnych kupców.
  3. Popraw wszelkie uszkodzenia – napraw drobne usterki, takie jak pęknięcia w ścianach, wycieki z kranów, czy uszkodzone uchwyty drzwi.
  4. Odśwież wnętrza – odmaluj ściany na neutralne kolory, takie jak biel lub szary, a przestarzałe elementy wnętrza wymień na nowe.
  5. Stwórz przestrzeń – wybierz minimalistyczne meble i usuń wszelkie niepotrzebne przedmioty. Potencjalni kupcy chcą zobaczyć, jak przestrzeń jest zagospodarowana.
  6. Zadbaj o doświetlenie – upewnij się, że mieszkanie jest dobrze doświetlone, a w przypadku braku naturalnego światła, zainstaluj dodatkowe oświetlenie.
  7. Wybierz dobrą agencję nieruchomości – wybierz agencję, która ma doświadczenie w sprzedaży nieruchomości w okolicy, w której znajduje się Twoje mieszkanie.
  8. Zorganizuj sesję zdjęciową – zatrudnij profesjonalnego fotografa, aby wykonał dobrej jakości zdjęcia Twojego mieszkania, które będą prezentowane w ofercie sprzedaży.
  9. Podpisz umowę z agencją – podpisz umowę z agencją nieruchomości, która będzie oferować Twoje mieszkanie do sprzedaży, zgodnie z umową i ustalonymi warunkami.
  10. Bądź gotowy do pokazywania mieszkania – umów się z agencją, kiedy możesz pokazywać mieszkanie potencjalnym kupcom i bądź gotowy na wszelkie pytania, które mogą się pojawić.

Przygotowanie mieszkania do sesji zdjęciowej to istotny element procesu sprzedażowego. Mieszkanie powinno być odpowiednio przygotowane, usuwając zbędne meble, duże kwiaty i bibeloty zgodnie z zasadą „im mniej, tym lepiej”. Ważne jest, aby mieszkanie było ustawne, przewiewne i dobrze oświetlone, co zapewni lepsze efekty na zdjęciach.

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie wnętrza, aby zdjęcia prezentowały się jak najlepiej. W przypadku widoków z okien, które są atrakcyjne, można rozważyć zamontowanie rolet, które zastąpią zasłony i firany. Zdjęcia powinny pokazywać atuty nieruchomości i zachęcać potencjalnych klientów do obejrzenia mieszkania.

Podczas sesji zdjęciowej, jeśli mieszkanie jest nadal zamieszkiwane przez właścicieli, należy usunąć widoczne przedmioty osobiste, takie jak rozwieszone pranie czy porozrzucane buty, kurtki i zabawki. Przestrzeń powinna być estetycznie i schludnie urządzona, aby zachęcić potencjalnych klientów do obejrzenia nieruchomości.

Wniosek!

Biuro nieruchomości to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość. Doświadczeni pracownicy biura nieruchomości pomogą w przygotowaniu oferty i sesji zdjęciowej, co zwiększy szanse na szybką sprzedaż lub wynajem

———-

Skorzystaj z doświadczenia specjalistów biura nieruchomości ARKEI, którzy pomogą w przyspieszeniu finalizacji sprzedaży i osiągnięciu dobrej ceny.

Skontaktuj się już dziś!