Finansowanie nieruchomości

W dzisiejszych czasach każdy próbuje zarobić duże pieniądze. Niewątpliwie, jednym z najbardziej dochodowych biznesów, jest branża związana w inwestowaniem w nieruchomości. Osoby prywatne, które dysponują odpowiednią ilością gotówki, również mogą się zająć inwestowaniem w nieruchomości.

Ceny nieruchomości, będą niewątpliwie utrzymywać się na wysokim poziomie, a z czasem na pewno będą rosły. Inflacja nie pozwoli na obniżenie cen, więc wydaje się to złotym interesem. Można kupować i sprzedawać nieruchomości, można też wynajmować domy, mieszkania lub też pojedyncze pokoje, na przykład studentom.

Nieruchomości stwarzają wielkie możliwości działań ekonomicznych osób prywatnych lub wielkich korporacji. Metraż zawsze będzie towarem pożądanym, czy to na cale prywatne, czy też dla wielkich korporacji, biura, fabryki. Teren to towar, bez którego nie ma przyszłości, bez którego nie ma możliwości działania praktycznie żaden interes.

Tak więc inwestowanie w nieruchomości jest w dzisiejszych czasach bardzo dobrym rozwiązaniem. Osoby posiadające kilka budynków, mogą je wynajmować, co daje stały przychód lub sprzedać co daje spory, jednorazowy, zastrzyk finansowy. W naszej formie analizujemy wiele transakcji i wybieramy tylko te, które są opłacalne.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości:

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości:

  • bezpieczeństwo – inwestowanie w nieruchomości jest obarczone stosunkowo niskim ryzykiem. Praktycznie tylko lokaty bankowe i obligacje są mniej ryzykowne, ale i stopa ich zwrotu jest nieporównywalnie niższa.

  • płynność – gdy ludzie przeczekają kryzys, znów będą chętnie kupować mieszkania.

  • zabezpieczenie kapitału – grunt jest wieczny, żywotność budynku przekracza często okres życia jednego pokolenia.

  • ochrona przed inflacją – w czasach postępującej inflacji nieruchomości nie dość, że utrzymują swoją wartość , to często zyskują na wartości. Żaden z instrumentów finansowych nie pełni tak dobrze funkcji ochrony przed inflacją, jak nieruchomość.

Musisz wiedzieć, że wcale nie musisz mieć milionów złotych na rachunku bankowym, żeby zacząć inwestować w nieruchomości

Musisz wiedzieć, że wcale nie musisz mieć milionów złotych na rachunku bankowym, żeby zacząć inwestować w nieruchomości

Wciąż pokutuje u nas przeświadczenie, że w nieruchomości inwestują tylko najbogatsi. Bierze się ono z lęku i niewiedzy, ale również z faktu, że rzeczywiście milionerzy zarabiają na nieruchomościach. Pytanie tylko, czy inwestują w nieruchomości, bo mają miliony, czy mają miliony, bo inwestują w nieruchomości. W większości przypadków prawdziwy jest ten drugi scenariusz.

Prawie każdy znajdzie dla siebie nieruchomość odpowiadającą jego portfelowi inwestycyjnemu

Wybór jest szeroki – możesz kupić tani garaż, różnego rodzaju grunty, mieszkania, domy, czy wreszcie nieruchomości komercyjne. Na przykład garaż w dużym mieście można kupić już za kilkanaście tys. zł, oczywiście garaż wynajmujemy i czerpiemy z tego zyski. Samochodów w miastach przybywa, a miejsc parkingowych ubywa – zawsze znajdzie się chętny na garaż.

Kupno mieszkania może przynieść większe zyski, ale wymaga też większego nakładu

Takie mieszkanie możesz wynająć i co miesiąc otrzymywać zadowalający dochód. Po jakimś czasie można je sprzedać po wyższej cenie. Za zarobione pieniądze możesz kupić już dwie nieruchomości i czerpać większe zyski.

Istnieje wiele technik

Wspaniałą zaletą inwestowania w nieruchomości jest istnienie wielu technik pozwalających na kupowanie nieruchomości za cudze pieniądze, albo z relatywnie niewielkim wkładem własnym. Kredyty hipoteczne, mimo kryzysu bankowego, wciąż są dość tanie.